marmar27 marmar27
  • 06-04-2017
  • Mathematics
contestada

A group will equally split 3/4 pounds of a rare spice. How much spice will each person get?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-04-2017
That depends on how many people are in the group!
Answer Link

Otras preguntas

six weeks from now I will be basking in the sun in Florida I am really looking forward to my vacation . Is this a fused/run on sentence
Use product rule to calculate the derivative of: 3[tex] {x}^{2} [/tex].(2x-1)​
Which statement is an example of an external conflict
Write an equation that passes through the given point with the given slope (-5,4); slope -3
Other part of the text!
You want to lease a car. Dealership A has the car for $1500 down-payment and costs $200 per month. Dealership B has a $3000 down-payment and is $75 per month. W
For 3/4 of a pound of peanuts, jimmy paid $2.35. What is the unit rate (dollars per pound)?
A 6-pack of canned drinks is to be cooled from 19°C to 3°C. The mass of each canned drink is 0.355 kg. The drinks can be treated as water, and the energy stored
The Optima Mutual Fund has an expected return of 20%, and a volatility of 20%. Optima claims that no other portfolio offers a higher Sharpe ratio. Suppose this
Christopher has $75 to buy two video games. If the video games cost $21 and $25, which equation represents the amount of money (v) Christopher will have left? S