OGMack
OGMack OGMack
  • 10-02-2017
  • Mathematics
contestada

Oatmeal cost 1.73 per pound how much would 2.6 pounds cost

Respuesta :

Nabeelpu Nabeelpu
  • 10-02-2017
cost 1.73 per pound 
find 
how much would 2.6 pounds cost
2.6×1.73
=4.498

Answer Link

Otras preguntas

What happened to the Union army after the Emancipation Proclamation? It lost half its soldiers It gained many new soldiers It retreated to the South It retreate
List the five main components of a nuclear reactor facility and explain why each part is important . Use details to support your answer
differences between wet and dry season ​
A problem says an object's displacement is 88.8 m in a 123º direction. Which one of these tables includes that information correctly?
Omar paid $8.64 for 5.4 pounds of grapes. what was the cost of 1 pound of grapes?
¿Cuál es la importancia de plantearse una tesis a la hora de investigar un tema?
How long does it take to recover from a torn pectoral muscle?.
In A Lesson Before Dying, Grant's cynical attitude is shaped by the discrimination he faces. Which details support this conclusion? Select the three correct ans
Which characteristics are found in many American Indian creation stories?
is Using "I" messages is a part of ADVOCACY. *