Miranda is buying pencils and a writing pad for her adult writing class. The writing pad she wants costs $3.50, and each pencil is $0.15. She wants to spend no more than $5 in total for these items.

Respuesta :

i think it is $3.60 because $3.50 + .15 = $3.60

Answer:$3.60

Step-by-step explanation: