canugget22
canugget22 canugget22
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kiki divides 14 yard of tape into 4 equal pieces.

What is the length of each piece of tape?

Respuesta :

cloutmattia cloutmattia
  • 08-12-2020
3.5 each bc 4 * 3.5 is 14
Answer Link
jblaceface20
jblaceface20 jblaceface20
  • 08-12-2020
14 divided by 4 would be 3.5
Answer Link

Otras preguntas

bob's video venue has a membership fee of $5.00 and tape rentals are $1.50 each. video heaven has no membership fee and tape rentals are $2.00 each. how many ta
On a farm, the farmer decides to give pizza to her 12 ducks as a special treat. She orders 3 pizzas, and the total price is $25.71. What is the unit price of ea
Identify the hypothesis of the statement. If both parents have red hair, then their children have red hair.
How are niche, community and ecosystem related?
Kaylee spent $153 on some school clothes. She bought a pair of jeans for $45 and T-shirts at $18 each. Write an equation to find how many T-shirts Kaylee bought
o que e lugar sagrado
what have anthrapoligist learned about how Homo habilis used the tools they fashioned
what would happen to the cave ecosystem if bats went extinct?
Is this a good scientific question? “Is the lifespan of snowshoe hares, which are white in the winter and brown in the summer, affected by levels of winter sno
in order to make an inference about a text you need to