blac3662 blac3662
  • 07-10-2020
  • Mathematics
contestada

Nadia bought 4.3 pounds of ham on Tuesday and 1.7 pounds of ham on Wednesday. She spent a total of $41.94. What was the price of the ham per pound?
$5.74
$6.99
$9.36
$16.13

Respuesta :

mayelaygenesis111572 mayelaygenesis111572
  • 07-10-2020
$6.99 is the answer
Answer Link
Kaveonnajones06
Kaveonnajones06 Kaveonnajones06
  • 07-10-2020
Answer b
Explanation
Answer Link

Otras preguntas

which of the following structures are used by prokaryotes for attaching to surfaces? a. capsule d. nucleoid
Give an example of a situation in which you would describe an object's position in one dimension two dimensions three dimension
B. If soil is priced at $5 per cubic yard, how much will it cost to fill your boxes?
what is the inverse one to one function of f(x) = square root of x-2???
At one factory the ratio of defective light bulbs produced to total light bulbs produced is about 3:500. How many light bulbs are expected to be defective when
what caused the treaty of greenville
which of the following structures are used by prokaryotes for attaching to surfaces? a. capsule d. nucleoid
How do you round off 2.004 to the nearest hundredth?
what times itself equals 7
Where did Florence get its wealth in the beginning?