jaelynn24 jaelynn24
  • 12-09-2020
  • Mathematics
contestada

A pack of 12 sodas cost $5.04. What is the unit rate in dollars per soda?​

Respuesta :

BradenW
BradenW BradenW
  • 12-09-2020

Step-by-step explanation:

What is 5.04 divided by 12. do this in a calculator. it's costs ? per one can of soda

Answer Link
jailabarksdale
jailabarksdale jailabarksdale
  • 12-09-2020
$2.38 is the answer
Answer Link

Otras preguntas

What is a definition of a scale on a graph
WILL MARK YOU BRAINLIEST HELP ASAP
At Al's farm 15 oranges cost, $2.25, How much does 1 cost?
What is the domain of the graph to the left
please answer i need help :)
HELP PLEASE WILL GIVE BRAINLIEST Congratulations! You’ve almost completed the lesson. You have learned about the European contact and conquest of the Americas
What’s the correct answer
[tex]4x^{2} -4x-80=0[/tex]
helpppp meeeee i'll give brainliest
**Click the photo** Put the steps in order to produce the output shown below. Assume the indenting will be correct in the program. 53 93 57 97 1. Line 1 for num