macktheknife127 macktheknife127
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

At Al's farm 15 oranges cost, $2.25, How much does 1 cost?

Respuesta :

DogCat9346
DogCat9346 DogCat9346
  • 08-12-2020

Answer:

15 cents

Step-by-step explanation:

2.25 /15 = .15

Answer Link
gabbya112006 gabbya112006
  • 08-12-2020
It would cost 15 cents hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Two consecutive positive multiples of 8 have a product of 2,688. What is the difference of these numbers?
Geometry help please. Answer choices: A, B, C, or d. Picture beloe.
Please help!!!dDoes the first generation Offspring Have the mother's phenotype for the father's phenotype???​
which one is easiest language of computer​
What is 4 1/4 as a decimal number ?
What is the factorization of the polynomial below? x + 6x + 8 O A. (X + 8)(x + 1) O B. (x + 4)(x+4) O C. (x + 2)(x+6) O D. (x + 2)(x+4)
A person read the creation of the world in Genesis Chapter 1: The person reads "... And there was evening, and there was morning-the sixth day." (Genesis 1:31).
What is the book Of Mice and Men about?
18,26,28,22,17,28,10,16,6 Find mean,median and mode
What was the reason behind the passage of the Fourteenth Amendment? A. To help women gain the right to vote B. To limit the power of large corporations C. To en