jocyeln68 jocyeln68
  • 06-05-2020
  • Mathematics
contestada

I NEED HELP ASAP RIGHT NOW NOW NOW

I NEED HELP ASAP RIGHT NOW NOW NOW class=

Respuesta :

AutoMod AutoMod
  • 06-05-2020

Answer:

2^120

Step-by-step explanation:

6 x 20 = 120

Answer Link
jessicanh7890 jessicanh7890
  • 06-05-2020

Answer:

4²⁶

Step-by-step explanation:

It's easier than you think; all you need to do is multiply 2⁶ x 2²⁰.

Multiply the bases and add the exponents. You will get 4²⁶.

Answer Link

Otras preguntas

Anyone plz plz help only 4 questions and I will mark as brainliest plz more points​
45÷3(90÷2(6+3(19-16))))simplify ​
grade 5mathematicsAdd: [tex] {3 }^{2} + \sqrt{64 + 36} [/tex]​
¿Qué condición se requiere para que se reproduzcan los virus?
PLEASE HELP 25 points and brainliest!
Performers come from a variety of performance (1) _____ backgrounds. A. culture B. cultural C. culturally
how to study effectively write a speech about 100 to 150 words​
The question is "find the lowest common multiple of 4 and 6" with step by step explaination
A 2-pound bag of pears costs $4.16. What is the price per ounce?
How far apart are the 2 cities? See picture. Show steps