boi3456 boi3456
  • 07-02-2020
  • Mathematics
contestada

Hi! Please help me and explain!

Hi Please help me and explain class=

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 07-02-2020

Distance formula sqrt((x2-x1)^2 + (y2-y1)^2))

Sqrt((4-2)^2+(-7+3)^2)

Sqrt(2^2+4^2)

Sqrt(4+16)

Sqrt(20)

2sqrt5.

The second choice is the correct answer.

Answer Link

Otras preguntas

find the unit rate given cost is $6.oo per 2/3 pound
I need help explain plz
A school purchases boxes of candy bars each box contains 50 candy bars each box cost $20. how much does the school have to charge for each candy bar to make a p
How.to be the best person in your class?
what is 26 divided by 130
how many days were in February in 1984?
four times a number is at least 2
Native Americans weavers often depicted abstract patterns that represented which of the following? A.) friendship B.) discovery C.) power D.) nature
what is 26 divided by 130
what is 0.6 divided by 12.9