harvie
harvie
08-01-2015
Mathematics
contestada
find the unit rate given cost is $6.oo per 2/3 pound
Respuesta :
saphirachanel
saphirachanel
08-01-2015
Turn the fraction into a decimal divide it by six dollars. 6.00/.66 it equals .90 when it rounded it it is .91 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 89+ )
Otras preguntas
SECOND TERM 2021/2022 HOLIDAY ASSIGNMENT SUBJECT: CHEMISTRY CLASS SS11 (a) Define a salt (b) The basicity of tetraoxosulphate VI acid is 2. Explain this statem
why have the players gone to the closed camp?
(18 POINTS) PLEASE ANSWER CORRECTLY :) Write SSS, SAS, ASA, and AAS Congruence if they are congruent.
Compare the relationship between carrying capacity and limiting factors
Unit 1 vocabulary practice
When "b" = 6, solve for "a" using the following formula: a2 = 2b + 1
he narrator says that the story of the universe is the story of the transformation of energy from one form to another. What do you think he means?
Does The Juilliard School have a music production program?
what is the area of this circle to the nearest hundredths place
Simplify PLEASE HELP