Seudónimo Seudónimo
  • 07-10-2019
  • Mathematics
contestada

HELP! will give brainliest!

HELP will give brainliest class=

Respuesta :

Celiahjensen
Celiahjensen Celiahjensen
  • 07-10-2019

Answer:

yes

22/3

Step-by-step explanation:

Answer Link
lwattsstudent lwattsstudent
  • 07-10-2019

Answer:

a. no b. 11/20 c. 7 1/2

Step-by-step explanation:

a. 5 1/2 divided by 3/4 is about 7, which is not enough for 10 people

b. 5 1/2 divided by 10 is 11/20

c. 3/4 times 10 is 7 1/2

I hope I helped!

Answer Link

Otras preguntas

Michelle has some stamps.her sister has half as much stamps as she does.they have 1,080 stamps in all.how many stamps does Michelle have
where is the 3rd quadrant
find the unit rate given cost is $6.oo per 2/3 pound
Mark cycled 25 miles at a rate of 10 miles per hour. How long did it take Mark to cycle 25 miles?
why did the united states initially followed a policy of appeasement toward germany? a. united states wanted to focus on its own economic troubles b. united sta
a 6 pack of undershirts cost 13.98. this is 3.96 less than the cost of buying 6 individual shirts. ir each undershirt Costa fue same amount, how much does each
Explain at the molecular level why the pH increases as NaOH is added to HNO3 (titration)
You jog 2 kilometers in 12 minutes. At this rate, how long will it take you to complete a 5 kilometer race, when using ratios and rates.
Which statement correctly describes what proteins, lipids, and glycogen have in common? a. They are all used as primary energy sources during exercise. b. They
context of x y intercept and slope?