SavannahLabrant SavannahLabrant
  • 08-01-2019
  • Mathematics
contestada

if lollies cost 11.40 per pound how much would 3 and 1 fourth pounds cost

Respuesta :

jesdrayton383
jesdrayton383 jesdrayton383
  • 08-01-2019

Answer:

$37.05

Step-by-step explanation:

11.40 times 3.25

Answer Link
AutumnJoy12
AutumnJoy12 AutumnJoy12
  • 25-04-2019

Answer:

37.05

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If 7/8 is multiplied by 4/5 will the product be greater than either of the two factors? Explain?
How does Grendel reflect attitudes and values in today’s world
harrison is in conflict with ?
What do symmetrical crystal shapes indicate about a mineral?
A bicycle wheel travels 30π inches for each revolution. What is the diameter of the wheel? 15π in 30 in 15 in 30π om
Solve for y. d = 5x + 5y y=d−5xx y=d−5x5 y=5(d−5x) y=5x−d5
A recipe for casserole calls for 2 cups of rice. The recipe makes 6 servings of casserole. how many cups of rice will you need to make 10 servings of casserole
The cytoskeleton has several primary functions. the first and most obvious is it acts as an interior skeleton that supports the rest of the cell. what is anothe
Part c.the volume of a rectangular box is (x3 - 7x2 - 9x + 63) cubic units. determine the dimensions of the rectangular box by factoring the volume expression c
Table salt is a compound made of sodium and chlorine. Could you separate the sodium from the chlorine by crushing the salt crystals? Explain.