jmhellokitty03 jmhellokitty03
  • 10-02-2016
  • Mathematics
contestada

Shanice bought one star fruit for $2. How many star fruit can Mark buy if he has $20?

Respuesta :

bookishfairy73
bookishfairy73 bookishfairy73
  • 10-02-2016
Mark can  buy 10 star fruit because 2 times 10 equals 20.So,Shanice bought one star fruit for $2. How many star fruit can Mark buy if he has $20?He can buy 10 with $20.
Answer Link

Otras preguntas

Between what pair of numbers is the product of 289 and 7 a between 200 and 300 b 1,400 and 1,800 c 1,400 and 1,800 d 1,400 and 2,100 please help its hwwwww
Solving two step equations: -3k = -5k Find "k"
what is a reasonable estimate for 532,668
During a seven-day period, the level of an irrigation pond receded 28 centimeters. Write a division expression to represent the change.
572 rounded to the nearest ten
what is the answer to this?kenji buys 3 yards of fabric for $7.47. Then he realizes that he needs 2 more yards. How much will the extra fabric be?
What was the Glass-Steagall Act?
Religious and cultural toleration were encouraged in which Muslim empire?   A. Mughal Empire   B.
Who was atop the social structure of ancient Egypt?
find the rate and unit rate of $7.96 for 5 pounds