eastmanwilder eastmanwilder
  • 09-04-2018
  • Mathematics
contestada

if granola costs $2.30 per pound, How much would 0.8 of a pound cost?

Respuesta :

kadegodfrey kadegodfrey
  • 09-04-2018
the answer is $1.84.
Answer Link
kkuzela
kkuzela kkuzela
  • 09-04-2018
$1.76 is how much it would cost.
Answer Link

Otras preguntas

b) Select the equation with roots 0 and 3 A: (x + 1)(x – 3) = 0 B: x2 – 9 = 0 C: 3x(x-3) = 0 D: (x + 1)(x + 3) = 0
Why did European nations form alliances in the early 1900s?
Animals and other ____________ rely on ____________ that carry out photosynthesis. autotrophs; autotrophs heterotrophs; heterotrophs autotrophs; heterotrophs he
Which of the following statements correctly describes the function of cell division in unicellular organisms?​​A Cell division allows the organism to grow.​​B
B) Determine the quadratic function whose zeros are -2 and 5/2​
First 20 element with their type ( non metal ,metal) , symbol,valency , electronic configuration , atomic number ​
One way in which Mongol political structures changed when they ruled China
PLZ HELP!!! WILL GIVE BRAINLIEST!!!! State whether each conditional is true or false. Write the inverse for the conditional and state whether the inverse is tru
Americans objected to the Tea Act because a)it would raise the price they had to pay for tea. b)there was still a tax on tea and the customs duties collected
In the market for labor, demand describes A. the quantity of labor that workers are willing to provide B. the relationship between the quantity of labor that fi