imaginemath
imaginemath imaginemath
  • 06-04-2018
  • Mathematics
contestada

What does this graph tell you about the price of cinnamon

What does this graph tell you about the price of cinnamon class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-04-2018
I think the answer is 2 because the unit price = price/total amount or weight

Price = 0.75 or 75 cents
Total Amount or weight = 5.25 pounds

Hope this helped☺☺
Answer Link
Teachercup
Teachercup Teachercup
  • 06-04-2018
Yes! the right answer is number 2
Answer Link

Otras preguntas

How could you best help people with eating disorders? A. Get advice from a trusted adult about resources for people with their condition. B. Ask questions about
Karen works for $6 an hour. A total of 25% of her salary is deducted for taxes and insurance. She is trying to save $450 for a new car stereo and speakers. How
List atleast to conditions that could cause the pressure inside a sealed container of gas to increase
Which expression is equivalent to 5^3 * 5^x?
steps in nursing process
All of the following are true about the Colosseum in ancient Rome EXCEPT: A. Each level utilized a different Greek architectural order. B. Water would occasio
To show a change of season, setting, character, or action a writer often uses a paragraph.
Solve each absolute value equation or inquality and choose the correct answer from the choices provided. lxl + 5 = 18 A- 5 or -5 B- 13 or -13 C- 18 or -18 D- 23
72 ounces in 6 steaks
A high school has started a community service program. Under the program, students must participate in volunteer activities, such as helping at an after-school