nancy74 nancy74
  • 06-04-2018
  • Mathematics
contestada

Alondra wants to buy a proud

Alondra wants to buy a proud class=

Respuesta :

AngelxDevil
AngelxDevil AngelxDevil
  • 06-04-2018
Hi there!

The answer would be $1.35.

16 ounces is 1 pound.

Multiply 4 by $3.55 because 4 x 4 is 16 and now you get $14.20.

Subtract $14.20 from $12.85 and we get $1.35.

So your answer would be $1.35.

Hope this helps ;)

Answer Link
mikaelacabreramjc
mikaelacabreramjc mikaelacabreramjc
  • 22-05-2020

Answer:

the answer is c                                  

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In the triangle ABC, point M is the midpoint of AB and point G in the medicander. It is given that CG = 15 cm. Find how much GM is equal to. Help me with math.
What is the tip answer?
The age of Taher's cousin isfour times the age of Taher. Ifthe difference between theirages is 27, then find the age ofTaher. Take t to be the age ofTaher.​
What are the different types of coal?
What is the answer to this be -1 ≤ x ≤ 1 -1 ≤ x ≥ 1
List the sourcesvof obtaining inform related to foriegn employment ..​
what does the title too soon '' mean? what is closing?
Compare and contrast the partitioning of India and the partitioning of Vietnam.
Find the error with subject-verb agreement. Select the incorrect verb and type it correctly. "Ernest Hemingway's novel The Sun Also Rises examine a generation's
In "Sonata for Harp and Bicycle," the moment when William Heron and Daisy meet occurs at what stage on the plot diagram?​