Sapphiremoon1
Sapphiremoon1 Sapphiremoon1
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

A store sells snacks by weight. A six ounce bag of nuts costs 3.60 will a two ounce bag cost more than or less than 1.25

Respuesta :

taydebna
taydebna taydebna
  • 14-03-2018
5.30 it is correct hope this works brah
Answer Link

Otras preguntas

Read the excerpt from Into the Unknown by Stewart Ross, and then look at the illustration below. Kingsley was now entering what she called the "raw Africa” that
What is the little “bump” of energy that is shown at the beginning of the reaction...the energy required to start the reaction
what is the phrase decir que used toexpress in Spanish ?
The ________ is the largest and most superficial of the gluteal muscles. a. gluteus internus b. gluteus maximus c. gluteus medius d. gluteus mnimus
The manager of a grocery store has taken a random sample off 100 customers. The average length of time it took the customers in the sample to check out was 3.1
Which shower would most likely be the control group in this study? the shower sprayed with many test sprays o the shower not exposed to any mildew at all o the
A point is located 3 units to the left of the angin and 6 units up. What are the Coordinates of the point
The triangle has 15,10, and 7 is this triangle a right triangle
1. (04.01) Which of the sets of ordered pairs represents a function? (4 points) A = {(1, −2), (3, −5), (5, 2), (7, 5)} B = {(4, 2), (4, −2), (9, 3), (9, −3)
Which East Asian country is an island? *