christinenicola christinenicola
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

Jermiah bought 3 sanwiches for lunch if each sandwich cost $4 how much did Jeremiah spend in all

Respuesta :

hudadagra hudadagra
  • 14-03-2018
I think you'll have to multiply 3 by 4 to find the total cost.

3*4= $12
Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-03-2018
3 x 4=12
So 3 sandwiches cost $12
Answer Link

Otras preguntas

How do you find the Area of a pentagon
Which three types of electromagnetic waves have longer wavelengths than the waves that make up visible light?
What was one way the rights of free people of color were restricted? O They were subject to a curfew. O They could not leave Louisiana. O They were unable to Ow
Los profesores, otros estudiantes y yo _____(cantar) El himno Nacional Los lunes por la manana ​
They can ride above the tree line at New River Gorge in West Virginia. Based on the text, which phrase below describes the technical meaning of the term tree li
Help plzzzzzzzzzzzzzzz
for my sis, 14 - 12 as a ratio in simplist form - tysm
Choose one piece of text evidence from "Gumption" that best demonstrates Clara's point of view about Oyster and his son. A: "Well, they got gumption," my wife y
Define Specialization in your own words
Exactly 512 tickets were sold for the talent show at Cypress Middle School. The number of student tickets sold was three times the number of adult tickets sold.