babykodak628p5b698 babykodak628p5b698
  • 09-03-2018
  • Mathematics
contestada

A store is selling candy for $6 for 12 bags how much will it cost if you need to have 110 bags

Respuesta :

TheBest12311
TheBest12311 TheBest12311
  • 09-03-2018
It'll cost $220 because one bag of candy is $2 and 110x2 is 220
Answer Link
hridhayotham200
hridhayotham200 hridhayotham200
  • 09-03-2018
55 dollars should be it!
Answer Link

Otras preguntas

Differentiate between:a) rest and motion​
The layer of the atmosphere where many airplanes fly to avoid thunderstorms and other turbulence is called A. troposhere B. stratosphere C. mesosphere D. thermo
What are elements? Which elements are common?
A pot of water is heated on a gas-flame stove and begins to boil. Which twotransfers of thermal energy involved in this system are examples of radiation?O A. Fr
16. In which TWO significant ways did Ecuador address nature's rights? A It granted nature specific rights. B It appointed specific guardians of nature. C It gr
Who were the three main colonial powers in the Americas?
1) 1 + 5r – 4r = 7 A) 12 B) {-8 C) 6. D) 8
Which value of x is a solution to x2 = 16?
The Flight of Icarus: Which sentence states an important theme in this myth? A) Doing things with family members is always fun B) People must know their place i
What average global temperature is maintained when there is a balance in Earth’s energy budget? 1°C 15°C 37°C 98°C