msmojica28 msmojica28
  • 09-03-2018
  • Mathematics
contestada

Leo bought 6 chew toys for his new puppy each chew toy cost $4 how much did Leo spend for the chew toys

Respuesta :

paris2002 paris2002
  • 09-03-2018
6*4 equals 24 bam easy mat
Answer Link
alyssamarletti
alyssamarletti alyssamarletti
  • 09-03-2018
the chew toys cost $24
Answer Link

Otras preguntas

Jan and Jerome are mixing red paint with white paint to make pink paint, in the ratio of 4 parts red to 5 parts white. How many gallons of red paint should they
There are 3 cats for every 5 dogs at the shelter. If there are more than 20 animals at the shelter, what is the minimum number of cats?
Who was Aristotle? Why is he referred to in a discussion about democracy in America?​
Plzzz I need help. I'll give you 15 points. This is Romeo and Juliet by William Shakespeare. Act 1, Scene 5, lines 90-103​
what is the rising action in "The Most Dangerous Game" in (3 plot points) 1. 2. 3.
$680 at 8% for 48 months​
write the equation of a line that passes through the point ( -1, 5) and has a slope of -7
if y/z=4/7, then z/y=
A store manager combines trail mix that is 30% raisins with a trail mix that is 55% raisins. He makes 800 lbs of trail mix that is 40% raisins. How many pounds
Help ASAP I’ll mark brainliest