foxmanbb
foxmanbb foxmanbb
  • 08-03-2018
  • Mathematics
contestada

a large cheese pizza cost 18 dollars. Each topping you add on costs 1.50 dollars plz answer

Respuesta :

annluk1813
annluk1813 annluk1813
  • 08-03-2018
Wouldn't it just be $18 because it says each topping you ADD on costs $1.50 and it's a cheese pizza so you didn't ADD anything to it so it would stay $18.

Hope this is right.

Hope this helped too!!!!
Answer Link
juan135 juan135
  • 08-03-2018
He is right I did it to in class
Answer Link

Otras preguntas

If Y varies directly as X and Y equals 48 when X equals to find Y when X equals 5 A 120 B 0.2 C 19.2 D 24
Help plz god bless you I’m handing out brianlest
in the lung model how does the air move and out of the smaller balloons
Yosef typed a 48-word paragraph in 1/3 minute. What is his typing speed, in words per minute? I’m desperate please help me
Mark was thinking of a number. Mark doubles it and gets an answer of 64. What was the original number?
Which of the following details from Chapters 2 and 3 are connected to the theme of rules and laws? Select all that apply. the mushing term "h o the references t
How many solutions does the following equation have? -6(x + 7) = -4x – 2 Choose 1 answer: A.No solutions B.Exactly one solution C.Infinitely many solutions
what is the area of the triangle
This was wrong why did u lie ?
Read the following paragraph. How does sentence 3 develop the main idea of the paragraph? Gertrude Belle Elion was born on Jan. 23, 1918, in New York City. She