maria1239
maria1239
06-03-2018
Mathematics
contestada
Original price: $25; Markdown: 12%
Respuesta :
BreezyVyVy
BreezyVyVy
06-03-2018
Take $25 times .12 which is 3
Then take 25-3 which is $22
Your sale price is $22
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 99+ )
Otras preguntas
A farmer plants the same amount every day, adding up to 4 1/2 acres at the end of the year. If the year is 2/3 over, how many acres has the farmer planted
My shirt shrank in the hot water, I should have read the label first. run on
help please !!!!! this is 4 summer
lilly just paid off a 400$ loan. she had to pay 60 in interest at a simple annual interest rate of 5%. how many years did lily have this loan? •A.) 2 •B.) 3 •C.
Evaluate the following expression for a = 4 and b = 3 -3a + 2b Helppp
Find some applications of nanotechnology in medical care and disease prevention.
What is the best example of a person displaying a high level of muscular endurance? (Select all that apply.) Performing consecutive curl-ups for one minute. Com
1. Read the sentence. The sound system amplified his voice until it could be heard on the moon, Which literary device is used in this sentence? A. hyperbole B.
What’s the problem solution in structure in presentation
8 Read this sentence from Paragraph 2 of the passage. Congressional legislation passed between 1916 and 1925 enabled construction of a national highway system o