theaaaaaaaye
theaaaaaaaye
07-02-2018
Mathematics
contestada
Need help with #8 and #10. Math. Rates.
Respuesta :
spikedogg
spikedogg
09-02-2018
1.99/32=0.06 an oz
3.69/64=0.05 an oz
5.85/96=0.06 an oz
therefore it is 64 oz
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
Choose the best technology device for the scenario below. A business professional works in an office designing graphics for a company's advertisements. O Tablet
Need help ASAP, Tysm
Evaluate the expression 3x - 2(y + 3) for x = 4 and y = 7
Write three ratios that are equivalent to the one glvens The ratio of right-handed students to left-handed students is 18:4.
The cost of renting a canoe is $5.25, plus $0.50 per hour for the time that the canoe is out. Which equation could be used to find C, the cost in dollars for us
cual es la importancia de las redes sociales en el mundo actual y de que manera lo estan transformando
what is 300% as a decimal and as a mixed number or fraction in simplest form
....!!!.I need help!!!
10) Equation: An elephant at the zoo lost 48 pounds over 4 months. The elephant lost the same Answer: amount of weight each month. Write an integer that represe
What 3 states had the lowest amount of slaves in 1740