loopylou
loopylou
09-12-2015
Mathematics
contestada
Cost of 2 1/2kg at 28p per kg
Respuesta :
wmd1999
wmd1999
09-12-2015
if each kg costs 28p and you need 2.5 (2 1/2 in a decimal), then you multiply the price with the amount. In this case you would get 2.5*28=70
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
find the largest integer n for which n power 200 < 5 power 300?
Because plant cells have chloroplasts and can do photosynthesis, why do they also need mitochondria?
What is the function of a preposition in a sentence?
Find the center, vertices, and foci of the ellipse with equation 5x2 + 8y2 = 40.
If I can hop 5 meters in 4 seconds how long would it take to hop 30 meters? I'm trying to learn how to do the formula
A root of x2 – 5x – 1 = 0 is
Factor x^2 + 7x -18 Please help
6x + 3y = 12 6x - 5y = 60
(16x3 + 40x2 + 72) (2x + 6)
A sequence {an} is generated by the recursive formulas a1 = 5 and an = an-1 + 5(-1)n. Find, a343, the 343rd term of the sequence