osagerage123
osagerage123 osagerage123
  • 16-01-2018
  • Mathematics
contestada

Deli ham was on sale for $3.29 per pound. Maria's order weighed 1.2 pounds. To the nearest penny, what will Maria’s ham cost?

Respuesta :

ss2319
ss2319 ss2319
  • 16-01-2018
her ham would cost $3.95
3.29*1.2=3.948, round it up to 3.95
Answer Link
myiacofield13
myiacofield13 myiacofield13
  • 04-03-2021

Answer:

D $3.95

Step-by-step explanation:

i just did a test

Answer Link

Otras preguntas

Daniel took 1 hour to drive from Town A, to Town B at an average speed of 70 km/h. Then he took 2 hours to drive from Town B to Town C at an average speed of 64
Can somebody skilled with Spanish give me some backup with this work? If you could that'd be much appreciated!
Wetlands and estuaries purify water and filter out... A dead organisms B salt C pollution D waste products
PLEASE HELP TAKING TEST NOW NO LINKS PLEASE!!!!!!!!!!!! How can a reader determine the meaning of a poem? (1 point) O by evaluating the rhyme scheme O by determ
The answers for song by Amy Lowell
Who is the first American that who lives in New York CityA:ChristopherB:LincolnC:JeorgeD:BrandonPlease Answer this quickly!! Thank you!!​
Alfred Mahan explained to United States officials that to become a superpower in the world it could be achieved by which of the following methods? A. military i
Who is the first American that who lives in New York CityA:ChristopherB:LincolnC:JeorgeD:BrandonPlease Answer this quickly!! Thank you!!​
Explain why most foods and beverages are mixtures.
what's tan (-90°)............