flawless3
flawless3 flawless3
  • 14-12-2017
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost $4.44 what is the Popsicles unit rate

Respuesta :

bonnieswirl1
bonnieswirl1 bonnieswirl1
  • 14-12-2017
$4.44/12 Popsicles = $0.37/Popsicle.

The Popsicle unit rate it $0.37/Popsicle


I hope this helped :3
Answer Link
Tyler2017
Tyler2017 Tyler2017
  • 14-12-2017
37 cents a popcicle you can find this by dividing the total cost 4.44 by 12 which equals 0.37
Answer Link

Otras preguntas

answer Is not Bhelp is appreciated​
Some couples planning a new family would prefer at least one child of each sex. The probability that a couple’s first child is a boy is 0.512. In the absence of
Students who buy tickets at a local movie theater receive a 10% discount on the price of a ticket. What is the total price for 4 students' tickets if the regula
ASAP! GIVING BRAINLIEST! Please read the question THEN answer CORRECTLY! NO guessing. I say no guessing because people usually guess on my questions.
What were the various goals of the colonial European powers in the expansion of their empires? To what extent were they able to achieve these goals? Where did t
Please answer this correctly
What types of specialized cells and tissues do flatworms have in their excretory andnervous systems?​
Please I need help you don’t have to do it for me, you can just explain it to me so that I can do it myself (Part 1)
Which level of organization in the human body involves two or more tissue types working together to perform specific, complex functions? Multiple Choice Organ l
What is the exact value of sin(5π/12)? (please give steps)​