amberniya1027 amberniya1027
  • 08-12-2017
  • Mathematics
contestada

A 24 oz. box of raisins cost $4.56. A 15 oz. box of raisins costs $3.15. Which is a better deal

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-12-2017
The 24 oz would be the answer
Answer Link
rgzaldo rgzaldo
  • 08-12-2017
24 oz. is the correct answer
Answer Link

Otras preguntas

I'm here to get you all points.... What's subtraction... I know but answer for points
the undo button is located on the ____
David wants to improve the food shortage situation in his country. Which of these fields of biology should he study?
Why should you not use power tools around flammable substances?
Part of Nicole's pumpkin muffin recipe is shown. How many cups of flour are needed to make 5 dozen muffins? (How do you do this?)
the atoms in a sample are close together but can slide past one another. as the atoms lose energy, they move slower. the atoms become locked in place because of
which is a good way to improve your credit score
In order for cells to produce the MOST energy, what gas should be present?
Which expression means the same as this one: ¿Son las siete menos veinte? A. Son las siete y veinte. B. Son las ocho y veinte. C. Son las seis y cuare
using a few phrases from an article and mixing them in with your own words is not plagiarism. true or false.