alerykhall351 alerykhall351
  • 08-12-2017
  • Mathematics
contestada

for 3/4 a pound jimmy paid 2.35 what is the unit rate

Respuesta :

AL2006
AL2006 AL2006
  • 08-12-2017

       (0.75 lb) / ($2.35)  =  0.319 lb per $ .

       ($2.35) / (0.75 lb)  =  $3.13 per lb .
Answer Link

Otras preguntas

Does your conclusion support or reject your hypothesis?​
(Our supervised is so rude) is that professional or unprofessional
14. An online file storage site offers a payment plan where users can pay for a year membership In twelve equal payments. If Manny paid $7.95 per month, how muc
Fill in the blank with the French word that best completes the following sentence. La maison est au . coin crayon raisin robe
WILL GIVE BRAINLIEST Fill in the blanks: We the___________ in order to form a more perfect_______establish justice insure domestic____________ provide for the c
Scott travels north 3 Km and then goes west 3 Km before coming straight back south 3 Km. What is his distance? * 9 Km 3 km, W 3 Km, E 9 km, S
Keira Anne is 2 years more than twice the age of Mary Jane. The sum of their ages is 17. How old is each girl?​
please hurry!! i need help i literally don’t understand
HELP!Write an explanatory essay that explains the various impacts of the automoblie on Americans ​
93% of what is 198 tons?