ayelindax
ayelindax
08-12-2017
Mathematics
contestada
I need some help on this equation.
Respuesta :
hienh4517
hienh4517
08-12-2017
2r-3.1=1.7
Add 3.1 from both sides
2r= 4.8
R= 2.4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 68+ )
Otras preguntas
coffee costs $18.96 for 3 pounds. what is the cost per pound of coffee?
what is five - sixths of 36
The Weston Laundry washes all the linens for local hotels. In 7 days, they washed 285.38 pounds of towels and 353.47 pounds of sheets. About how many pounds of
how do trade barriers affect worldwide standards of living
Compute 104 times 57 using distributive property
Your lunch bill is $9.87 plus tax. How much should you tip? Use 20%
sandy has 16 roses 8 daisies and 32 tulips she wants to arrange all the flaowers in bouquets each bouquet has the same number of flowers and the same type of
Differentiated animal cells and tissues include _____.
Which calendar was used to keep track of religious days?
should cheerleading be banned. give reasons please