XxStrangeGirlxX321
XxStrangeGirlxX321 XxStrangeGirlxX321
  • 08-12-2017
  • Mathematics
contestada

A 6-pound bag of brown rice costs $24.96. What is the price per ounce?

Respuesta :

hienh4517 hienh4517
  • 08-12-2017
24.96 divide 6 = $4.26 per ounce
Answer Link
Emmik
Emmik Emmik
  • 08-12-2017
$4.26 per ounce

Does this help?
Answer Link

Otras preguntas

A person following safe weekly weight loss guidelines has achieved a weekly loss of 1 pound per week when he loses 4 pounds in 2 weeks 16 pounds in 32 weeks
2x - 5 when x = 3 help
what is the water write example​
Can someone annotate this poem? Will mark brainlyest.After the Disaster By Abigail Deutsch New York City, 2001 One night, not long after the disaster, as our tr
Gene therapy is a form of _____ Selective breeding Artificial selection Cloning Genetic engineering
Solve for X. -3x-8+6x=7
what is an example of an experiment​
Balance the following equation: C7H16 (1) + O2 (g) → CO2 (g) + H2O (g)​
please get it correct
3. How did Progressives shape public policy?