supercal32p0k88t supercal32p0k88t
  • 06-12-2017
  • Mathematics
contestada

Lynette spends $95 on a pair ood shoes and a purse. the shoes costs 4 times as much as the purse. How much does Lynette pay for the purse?

Respuesta :

savannahvillase savannahvillase
  • 06-12-2017
$23.75   95/4= 23.75 you divide to find the answer.
Answer Link

Otras preguntas

To vaporize water, which means turning liquid water into a the ___ bonds between water molecules must be This requires a lot of heat ______, which is great for
PLEASE HURRY UP Lamar needs to buy plastic forks. Brand A has a box of 42 forks for $2.17. Brand B has a box of 48 forks for $3.97. Find the unit price for each
the Total resistance in the current is ​
14. Fine Exporters Limited, a leading exporter from Ahmedabad, exports ready made cotton garments to European market regularly. The factory received an order to
Point S is located at -10. Points T and U are each 5 units away from point S. Where are T and U located?
Exercise 2 Write con. above each concrete noun and abs. above each abstract noun. The bakery on the corner sells the best chocolate chip cookies.
▼ What, approximately, is the percent uncertainty for the measurement given as 1.59 m²?
What is a signal phrase? * Using words that tell the reader what section they are in: in conclusion, in support, ect. Putting the in-text citation before the qu
How can you revitalize a classic sport?
what lasting effects did the berlin conference have