serenaboss
serenaboss serenaboss
  • 06-12-2017
  • Advanced Placement (AP)
contestada

ashley went to the store to buy oranges. the sign said " oranges 1.59 for three oranges at this rate what is the cost of one orange.

Respuesta :

aizahreem
aizahreem aizahreem
  • 06-12-2017
Question :
Ashley went to the store to buy oranges. the sign said " oranges 1.59 for three oranges at this rate what is the cost of one orange.

Answer : 
0.52

I hope it helps and please press brain
(^_-) Rie
Answer Link

Otras preguntas

it's been forever since u did it, someone please help​
Morning Donuts tracked how many of each type of donut were recently sold. jelly-filled donuts 3 cake donuts 2 cream-filled donuts 5 What is the experimental pro
find 3 unique whole numbers where if you take its reciprocal and add them, they will equal 1
Why would piracy against French merchants be encouraged by the English?
Based on the side lengths given (a, b, and c), which triangles are right triangles?
will give correct answer brainliest​
Park Corporation is planning to issue bonds with a face value of $2,002,000 and a coupon rate of 10 percent. The bonds mature in 5 years and pay interest semian
Which of the following is an example of a stress question? a. What type of work do you enjoy the most? b. What is your greatest weakness? c. How would you descr
Solve for x in the parallelogram below Options x=8 x=6 x=10 x=60
Which statement is true? Select 3 options. 1. Deques can be created empty. 2. Deques are lists. 3. Lists are deques. 4. Deques can contain lists. 5. A deque is