santosm5466 santosm5466
  • 06-12-2017
  • Mathematics
contestada

Eric bought 21 pounds of sugar for $12 . how many dollars did he pay per pound of sugar?

Respuesta :

alexanderacunaoxmvfa alexanderacunaoxmvfa
  • 08-12-2017
$1.75 per pound of sugar
Answer Link

Otras preguntas

a = I am so confused pls help
Conjugate the reflexive verb into the correct form. Record yourself saying the complete sentence. Los chicos (lavarse) las manos.
A gardener is installing fence around his garden. Let x represent the width of the garden, in feet. The perimeter of the garden is 8x + 8. Which expression repr
All the fudge machines at a chocolate factory work at the same rate. Six machines working simultaneously can complete a big order in 22 hours. b How many hours
PLEASE HELP I WILL GIVE YOU MULTIPLE BRAINLYS ON DIFFRENT POSTS!!!!!
Complete and balance each of the following equations for gas evolution reactions HCl(aq)+ZnS(s)>
Sara and Ben make a playlist for a road trip. Each chooses 5 songs for the playlist, and they order the song so that no two consecutive songs were to the list b
Give two reasons why many people believe that artificial human cloning is not ethically acceptable.​
2 QUESTIONS: ANSWER THIS with a proper answer plz. PLZ DO NOT ANSWER JUST FOR MY BRAINLY POINTS!!!! 15. For elements 1-36, there are two exceptions to the filli
help me plz ok thank you