jessr1433ozfa0m jessr1433ozfa0m
  • 14-11-2017
  • Mathematics
contestada

How much is one can of peaches if the price for three is 2.99?

Respuesta :

katherinecrawfozd21d
katherinecrawfozd21d katherinecrawfozd21d
  • 14-11-2017
If the price for three of them is $2.99, then you divide that by three to find the price for one can. This would equal .9966666667, which could probably be rounded to 99 cents or just a dollar per can. Hope that helps.
Answer Link

Otras preguntas

Once a peptide hormone is synthesized, it is ________. Group of answer choices bound to albumin until released from the cell. destroyed by the lysosomes. stored
Reaction of copper metal with silver ion. When copper metal is placed in a solution of silver nitrate, a redox reaction forms silver metal and a blue solution o
In the phrase Tienen una cresta roja. Tienen means: they don't have ten have they carry they have
how many 2/3 are in 3
A starting quotation is an example of ____ a. Detail b. A lead c. A main idea d. A writing form
_____ is concerned with the interaction of the experimental treatment with other factors and the resulting impact on the ability to generalize results to other
Which statement can you prove based on the figure below?
To find 73x 9 i find 73 times 10 and i remove 1 group of 73
What punctuation is used to join two words together in a contraction?
The vantage point is significant to perspective because ______________ a.the converging lines of the objects within the piece must lead to one or more vantage p