stephhh12 stephhh12
  • 14-11-2017
  • Mathematics
contestada

12 eggs cost $2.04. How much would 18 cost ?

Respuesta :

marting1667 marting1667
  • 14-11-2017
the answer to this sum is 
$8.04
Answer Link
texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 14-11-2017
12 eggs cost 2.04......2.04/12 = 0.17 per egg

for 18 eggs...
18 * 0.17 = 3.06 <==
Answer Link

Otras preguntas

Given a rectangle with side lengths of and , what is its area?
In your words tell us why you would be a great team member and what sets you apart from other candidates
Read the excerpt from "You're Not Special," a speech by David McCullough Jr.: "But, Dave," you cry, "Walt Whitman tells me I'm my own version of perfection! Epi
The fourth lateran council promoted the doctrine of transubstantiation, which referred to that moment in
How can parents and guardians foster english language and vocabulary development at home? how might this be affected if the parents'/guardians' primary language
Evaluate using f(x)= -5x+13, f(-2)=?
What was Hitler's plan of attack against communism?
Using a punnett square, indicate the probability that a brother of your friend would have hemophilia, assuming that her mother carries two functional copies of
______________ describes the various degrees of close relationships between organisms of different species. habitat tolerance symbiosis geographic distribution
All parabolas are symmetric with respect to a line called the axis of symmetry. a parabola intersects its axis of symmetry at what point? a. vertex c. translati