taiacarroll123 taiacarroll123
  • 14-11-2017
  • Mathematics
contestada

Bethany bought a pack of gum for $1.20. There were 15 sticks of gum in the pack. What was the cost per stick of gum?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-11-2017
Easy it is 8 cents a stick of gum and can i get brainliest???
Answer Link

Otras preguntas

Consider the equation: x ^2 −4x+4=2x 1) Rewrite the equation by completing the square. Your equation should look like (x+a)^2=b or (x-c)^2 =d
18. Solve the equation for X.
Can a photography expert tell me whats wrong with this picture?​
It is often the case that people with an Eating Disorder may change their diagnosis. For example, a person may first be diagnosed with Anorexia Binge Purge Subt
The following relation is a function (10,12),(5,3),(15,10),(5,6),(1,0) true false
classroom layout 1.why are classroom routines important?2.what role does a teacher's personality play in their routines3.Do you think that the phase ,age of a
the treasure map gives the following directions to the buried treasure ​
Read the passage and decide whether the following statements are true or false. Write T for true, F for false. Electrical safety Electrical safety is an importa
HELP WILL MARK BRAINLIEST!! GEOGRAPHY MODS?? HELP!!!! THERE ARE ONLY TWO ANSWERS TO ANSWER!! Based on the maps, which best describes how climate change affected
Is (3,-3)(3,−3)left parenthesis, 3, comma, minus, 3, right parenthesis a solution of the graphed system of inequalities?