Angeldemon6804
Angeldemon6804 Angeldemon6804
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

Help Please I'll give Brainliest!!

Help Please Ill give Brainliest class=

Respuesta :

Helper10123
Helper10123 Helper10123
  • 10-11-2017
A) you want cost per oz. so $2.00/64oz is the answer. Of course calculate it and round to the nearest thousandth

B) do the same thing but for the wholesale numbers.
 
C) whatever is cheaper per oz is where he should go

HOPE I HELPED!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Answer Link
rgwoot
rgwoot rgwoot
  • 10-11-2017
Attached solution, hope it helps.
Ver imagen rgwoot
Answer Link

Otras preguntas

In the following experiment, a coffee-cup calorimeter containing 100mL OF H2O is used.
CAN SOMEONE HELP ME PLEASE ASAP!?
how effective is johnson and johnson vaccine against delta
Tara scored 6times as many soccer goals as Leah Leah scored 3 goals.How many more goals did Tara score
how did women and minorities join in the war effort
i really really hope can see this
Explain why Diocletian was important to the development of the Byzantine empire
destruction of seagrass in aquatic preserves is a violation of florida law and carries a penalty of up to
Nick is going to roast some marshmallows over a campfire tonight. Nick buys 4 bags of marshmallows. Each bag costs $3. Nick also buys a $2 lighter
Decrease £390 by 10%