Angeldemon6804
Angeldemon6804 Angeldemon6804
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

Which of the following has the lowest unit price?

A. 20 lbs for $16.20
B. 26 lbs for $23.40
C. 24 lbs for $18.72
D. 22 lbs for $18.70

Respuesta :

shayebug2004 shayebug2004
  • 13-11-2017
The answer is c . 24ib for $18.72
Answer Link

Otras preguntas

Viola drives 110 meters up a hill that makes an angle of 5o with the horizontal. To the nearest tenth of a meter, what horizontal distance has she covered? O 11
If yam cores were placed in a salt (NaCl) solution at 22 °C for 24 hours and the molar concentration is determined to be 0.34 M, calculate the water potential.
What is the equation of the line that passes through the point (6,4) and has a slope of -2/3? Answer:
How are DNA, proteins, and the cell related? A. A cell is composed of an equal amount of DNA and protein. B. DNA is produced by protein within the cell. C. DN
In a few sentences describe 3 family members of your family. Use the verb ser and tener Translate this into Spanish please! My mom is kind and hard working, my
Select all the activities Samil could so through his banking app.
1. Calculate the area of the figure below. Round to the hundredths place when necessary.
In one to two sentences, describe what is happening in the picture below and what the red dot is representing. Please help!!!!!!!
I need help on this question
HELP ASAP please ahhhhhhhh