jdkelsey2013oz6f0y jdkelsey2013oz6f0y
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

Three pounds of shrimp costs 16.47 at the grocery store. ? is the unit price of the shrimp in dollars per pound

Respuesta :

emnicfish123 emnicfish123
  • 10-11-2017
the answer is $5.49. hope that helps
Answer Link

Otras preguntas

What is the significance of the date March 19, 1687? a. This is the date La Salle was murdered. b. This was the date the Karankawas attacked Fort St. Louis. c.
all four sides of the baseball diamond are 90 ft long. if you ran in a straight line from first base to third base, what would the distance be rounded to the n
what’s -4/5 divided by 2
Why is there a no music choice like every school has music
What would be the correct answer?
1. what is the x of "5x - 4 = 3x + 8" 2. what is the x of "-4x + 7 = -7x - 8" 3. what is the x of "6x + 7 = -4x - 4
Select the statement that is true. 1.) Sexual reproduction requires a single parent. 2.)Asexual reproduction is a simpler process than sexual reproduction 3.)
Testing for a disease can be made more efficient by combining samples. If the samples from two people are combined and the mixture tests​ negative, then both sa
How do you factor m^2+6m-7
Checking Your Understanding Quick Check There are 6 boys and 12 girls on a soccer team. This ratio correctly describes the relationship between boys and girls o