drstrangegal
drstrangegal drstrangegal
  • 07-11-2017
  • Mathematics
contestada

Janae bought wallpaper that cost $25.90 for each roll of 14 square feet. Find the unit price.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 07-11-2017
Hello,

First, multiply 14 by 14 and then you can divide 25.90 by that number and that will be your answer


hope this helps

Answer Link
spiderlove
spiderlove spiderlove
  • 07-11-2017
First, multiply 14 by 14 and then you can divide 25.90 by that number and that will be your answer
Answer Link

Otras preguntas

What is the line symmetry?
Based on its geographic position, what advantages did Cairo have as a trade city
Would anyone have any experience with this and how to explain where to start.
which logical fallacy does this example contain? Read this example: Congressman Smith opposes military action because he is weak and cowardly. A. Begging the q
the economy of Georgia was based on the success of
Which is the best strategy for overcoming tobacco addiction
A test using computerized x ray images to detect tumors is called a(n):
What are the irregular verbs and meanings in French
Is this statement true or false? The Constitutional Convention rejected Roger Sherman's compromise blending the Virginia and New Jersey Plans. true fal
I need help with this before I Fail cause its the last day of the marking period 9 pints = ______ Fluid ounce