Seudónimo Seudónimo
  • 08-09-2017
  • Mathematics
contestada

FAST The cost of the paint was $39 per gallon, so if the cost is $4,368, how many gallons did you buy?

Respuesta :

bastola922arjun bastola922arjun
  • 08-09-2017
112 gallons  if the cost is $4368
Answer Link
Аноним Аноним
  • 08-09-2017
112 gonallls 4368 i did the math
Answer Link

Otras preguntas

1. Fe + S FeS 2. H₂ + Cl₂ HCl 3. Mg + O₂ MgO 4.O₂ + H₂ H₂O 5. Hg0 Hg + O₂ 6.Ca + H₂O Ca(OH)₂ +
select all that applya right triangle can also be an?scalene triangleequailateral triangle isosceles triangle obtuse triangle​
Please factorise p^2-16p-80
If old mountains wear down over the course of millions of years, what is one of the primary reasons that mountains still exist? A. New mountains are created fro
Analyze your individual responsibility to maintain or improve your health.
This is the simplest type of joint, found in your elbows, knees, fingers, and toes. It allows movement in only one direction. It is a ___________ joint. A) hing
Which of these court decisions is an example of judicial review? The U.S. Supreme Court strikes down a state law as unconstitutional. The U.S. Supreme Court dec
several co-workers carpool to work each day. the daily cost of gas and tolls, $12, is split evenly among the people who carpool that day. the cost per person va
Susan tips at the rate of $75 to 5 waiters. How many waiters will she be tipping, is she can afford a $90 tip?
Gross profit by department appears on the