caitlyn121
caitlyn121 caitlyn121
  • 08-09-2017
  • Mathematics
contestada

Please help me I tried all day

Please help me I tried all day class=

Respuesta :

AJGreen
AJGreen AJGreen
  • 08-09-2017
1) Rent:
2200*0.3 = 660

2)Utilities:
2200/4 = 550

3)Transportation:
2200*0.1 = 220

4)Groceries:
2200*0.2 = 440

5)Entertainment:
2200*0.1 = 220

6)Other:
2200/20 = 110

Thus the thing that costs 550 is the utilities.
Hope this helps! :)
Answer Link

Otras preguntas

__ energy is the energy of motion
Your class hopes to collect at least 325 cans of food for the annual food drive. There were 132 cans donated the first week and 146 more the second week. a. Wri
(36÷4+85)-2.5 I can't find the answer bc I am terrible at math
Why do we believe in different religions ?
what are some groups that supported the temperance movement?
A bakery used 25% more butter this months than last month. If the bakery used 240kilograms of butter last month , how much did it use this month?
Which term describes the restoration of the insured person to the financial position he or she was in before the loss occurred?
The monthly mortgage payment for a home is $812.50. The annual property tax is $3,800. Find the total monthly payment for the mortgage and property tax.
SEE ATTACHMENT ANSWER QUICKLY PLEASE!!!
I need help if i have any mistakes, lmk. I need this quick.