hnayriah13 hnayriah13
  • 07-09-2017
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold by the yard.If the cost is $2.79 per yard,how much does the ribbon cost per inch?

Respuesta :

Mathnerd35
Mathnerd35 Mathnerd35
  • 07-09-2017
The ribbon costs $0.07 per inch
Answer Link
MorganMath MorganMath
  • 07-09-2017
The ribbon (Per inch) is $0.07
Answer Link

Otras preguntas

Which political leader is described above?
Huey Longs public life can be best characterized as one of
Who is responsible for electing the president in South Africa?
Contrary to what many people think, the sun is actually closer to Earth during a northern hemisphere winter. Earth’s orbit is an elliptical—or slightly oval—pat
Divide. Express your answer in simplest form. 2 3/5 divided by 2/7
Why is there half much DNA in egg and sperm compared to the rest of your body? (Select all that apply to get full credit) A-the egg and sperm are produced thro
Help me Solve for n. 0.3(n-5)=0.4-0.2n
I don’t understand this question someone help
what happenes when 2 colors come into direct contact
Which of the four major goals used for the development of icd-10-pcs do you think is the most valuable to inpatient coders?