victordelgadofaceboo victordelgadofaceboo
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

Kait spent 9.12 on 6 granola bars. How much did she pay for each one

Respuesta :

missreem2009
missreem2009 missreem2009
  • 12-04-2024

Answer:

1.52

Step-by-step explanation:

price of 6 granula bars= 9.12

price of 1 granula bar= 9.12/6

= 1.52

Answer Link

Otras preguntas

What are some ways to protect yourself from cyberstalking happening to you ?
You're purchasing the meat of a two-year-old sheep from the butcher. Your chef says this meat is lamb. The butcher says the meat is referred to as mutton. Who i
Find the slope of the line
Help please I WILL MARK BRAINLIEST !!!!
For which of the values of b does the expression 4b - 9 have a value between 90 and 100?
What does “layering flavors” mean?
How did the South feel about the national roads in the West? favored them opposed them had no opinion
Parents can pass on chromosomes to their children that are different than their own when the new gene combinations are created by
Dinosaurs dominated life on Earth for more than 150 million years. Then, 65 million years ago, they vanished. There are several hypotheses about the disappearan
what was a major cause of the fall of the Western Roman Empire?​