2009714
2009714
11-01-2024
Mathematics
contestada
9 apples cost $11.25. How much will 4 apples cost?
Respuesta :
aepeabody
aepeabody
11-01-2024
Answer: $5
Step-by-step explanation:
11.25/9=1.25
1.25x4=5
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 94+ )
Otras preguntas
Doyle is having pain in his abdomen from inflammation of his digestive tract. Which disorders might his doctor record in his chart as the most likely diagnosis?
Nancy asks her mother if she can have three cookies before dinner, and her mother says "no." Nancy then asks if she can have just one cookie before dinner and h
A mis padres les gusta ir a Yucatán porque . Mi primo de Kansas dice que durante (during) un tornado, hace mucho . Mis amigos van a esquiar si . Tomo el sol cua
Neural Net Evolution. A neural net typically starts out with random coefficients; hence, it produces essentially random predictions when presented with its firs
Choose all the sets containing the number 1 natural numbers a whole numbers integers rational numbers irrational numbers real numbers O
When connected to a 120 V source, the resistance on a toaster filament is 24 ohms. How much current is flowing through the filament of the toaster?
Complete the steps to solve for X. -12.6 X -4.9 X equals -154. Solve for X.
Write a story or situation that can be represented by the given equation. 4a+5=12a−11
When your favorite celebrity does a commercial encouraging you to buy her new cologne, this is an example of what type of persuasion technique? A) bandwagon B
Alex Carter wanted to invest in the stock market, but didn't have the entire $10,000 he needed to buy the shares of the company he wanted. Alex does have $7,000