jennifer200 jennifer200
  • 06-06-2017
  • Mathematics
contestada

Three ounces of cinnamon cost 2.40 if there are 16 ounces in 1 pound how much does cinnamon cost per pound

Respuesta :

RaphCruz RaphCruz
  • 06-06-2017
The cinnamon would cost $12.80 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

Why is it easier to identify the cost than the benefits of international trade?
pls help pls no links ​
differences between rich and poor in the 1920s
Question / OT Which of these statements about African slaves in America is true? A. They could meet in groups. B. They could get an education. C. They had no ri
Alguien me dice que debo hacer aqui porfavor es para un examen
Publicar____es una parte divertida de las redes sociales. Riesgos Redes Eslabones Chistes Florencia, ¿a qué hora___ I todas las mañanas? Despiertas Te despier
which amendment was the first to include a time limit for ratification?
Jason and Mateo went to eat at Sam's Sub Shop. They spent $12.25 for lunch plus 8% tax. If they split the bill evenly, what was the price that each person paid
In terms of genetic composition, how similar are offspring produced by sexual reproduction to their parents? Write in 2 to 3 sentences.​
PLS HELP Thanks to the Internet, most of the tools that fashion forecasters have are at your disposal. Search the Internet for recent fashion shows, which will