Nookie01
Nookie01 Nookie01
  • 07-04-2017
  • Mathematics
contestada

Becca Buy 1.5 pounds of grapes and paid $3.72 what was the cost per pound of grapes

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 07-04-2017
3.72÷1.5=2.48
$2.48 per pound

Answer Link

Otras preguntas

A force of 200 N is required to keep an object sliding at a constant speed of 2 m/s across a rough floor. How much power is being expended to maintain this moti
how do you unscramble the science topic atsetlectoicnp
How much work does a mother do if she lifts each of her twin babies upward 1 meter? Each baby weighs 90 newtons.
the water pipe has a radius of 5 cm and a height of 7 cm. what volume of water does it take to fill the pipe?
Katrina has 8 ribbons for her hair.3/4 of the ribbons are blue.how many of Katrina ribbons are blue.could u show me how 2 find the answer..
a rectangle has an area of 30 square meter and a perimeter of 34 meters. what are the dimensions of rectangle?
which is bigger 20 kilograms or 2,000 grams
How to answer the following questions in spanish?? Quien batea? Con que batea?
What is the potential energy of a 3 kilogram-ball that is on the ground?
A sailboat has a mast that holds a triangular sail.The sail has a base of twelve meters and a height of nine meters. The cost of the sail is $15 per square mete