lt1207 lt1207
  • 06-04-2017
  • Mathematics
contestada

$13.45 on 5 pounds of cheese. How much would it cost to buy 2 pounds of cheese?

Respuesta :

survivorguy00
survivorguy00 survivorguy00
  • 06-04-2017
It would cost 5.38 to buy 2 pounds of cheese. 
Answer Link
ktboyer7
ktboyer7 ktboyer7
  • 06-04-2017
it would cost $5.38. 
i hope this helped and god bless
1st you must divide 5 into 13.45
then use that answer and multiply it by 2
then that is your answer
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME what is the origin of representative democracy? or what exactly makes the US democracy unique / different from the rest of the world’s democracy
[tex]\sqrt{111}\:\times \sqrt{111[/tex]
Which has the greatest electronegativity?
Which of the tests would involve a chemical change in the mineral?
Which of the following words contains a voiced, post-alveolar, fricative sound?
Am I right in thinking that Cellular respiration starts with glycolysis and splits glucose into 2 pyruvates?
Just need to know net force, balanced or unbalanced and accelerated or not accelerated! look at picture :)
Greenhouse Gases Worksheet help me pls
Write an expression for the operation described below. the product of r and s
1.25 is closer to 1.04 or not ? plz heelp