renaejones renaejones
  • 08-03-2017
  • Mathematics
contestada

Michael’s mom paid $2.40 for a 34 - pound box of cereal. How much is that per pound?

Respuesta :

jkey
jkey jkey
  • 08-03-2017
$2.40/34= 0.070588235294118 is the answer I believe
Answer Link
H1a2r3s4h5 H1a2r3s4h5
  • 08-03-2017
For 34 pounds of cereals =$2.40
So for 1 pound of cereal price= 2.40/34=$0.07058823529
Answer Link

Otras preguntas

Write a rational expression with denominator (x - 3)(x + 2) that is equivalent to 3x-1/x+2
Is conflict always negative?
10/The different approaches to developing an essay-----including narration, description, cause and effect, and argument--are called A. patterns of development.
С 2 ft. 4 ft. What is the perimeter? If necessary, round to the nearest tenth.
What is the exponent of y after you have simplified the foollowing problem? Blank 1: Review Answers
how did passage of the indian self determination act of 1975 meet a main demand of native american advocacy groups
How long is a hard boiled egg good for in the refrigerator?.
What are the Applications of electronic polarization?
Order the waves from most energy to least energy. Low amplitude and low frequency Low amplitude and high frequency High amplitude and high frequency PLS ANSW
What is the ICD 10 PCS code for Laprascopic appendectomy?