Seudónimo Seudónimo
  • 08-03-2017
  • Mathematics
contestada

Dahlia has just enough money to buy either 6 pears and 20 oranges or 12 oranges and 11 pears. A pear cost $0.80. How much does an orange cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-03-2017
I think the oranges would cost 50 cents
Answer Link

Otras preguntas

Which word is closest to the meaning of the underlined word as it is used in the paragraph? Use the thesaurus to find the correct meaning. As the police detect
So how do I repost a answer that I already answered to a question because I answered this question but later it told me to repost? Please help :)
Compare (1) to the power of 5 and 1 to the power of 5
solve this equation​
Why is the gemstone ruby valuable?
PLEASE HELP !!!!!Which statement is the best example of an interpretation? A. Icarus flies too close to the sun, and his wings fall apart. B. W. H. Auden
¿Cuál es el tipo de moneda de los Estados Unidos? a. pasaporte b. cheque c. dólar
the by products of cellular respiration includes​
Why do whole numbers raised to an exponent get bigger while fractions raised to an exponent get smaller
Which of the following is the correct order to the memory process